Hem  » Om oss

Om oss

Sedan starten 1991 har tusentals skogselever utbildats årligen av Skogstekniska. Idag är Skogstekniska är en av Sveriges ledande utbildare mot skogsbruket i Sverige. Från skogsutbildningscentret med bas i Hälsingland erbjuds ett heltäckande utbud av skogliga & industriella utbildningar med moderna utrustningar och kompetent personal. Vi arbetar flexibelt – fråga oss gärna efter anpassade och skräddarsydda utbildningspaket. Efter kundernas önskemål kan vi erbjuda utbildningar ambulerande runt om i Sverige samt även internationellt.

Historia

Skogstekniska hette ÖSA Skolan. Läs mer om vår historia!

Hitta hit

Kontaktinformation, vägbeskrivningar och adressuppgifter. Hitta hit!

Vi som jobbar här

Joakim Söderberg Ägare E-post: joakim@skogstekniska.se
Telefon: 070-5246167
Stefan Skoglund Ekonomiansvarig E-post: stefan@skogstekniska.se
Telefon: 0271-12222
Tony Hanses Instruktör Skogen E-post: tony@skogstekniska.se
Telefon: 070-3743405
Emma Söderström Instruktör / Skogsbruksplanläggning E-post: emma@skogstekniska.se
Telefon: 0271-12222
Benny Bohlin Instruktör Skogen / Motorsåg E-post: benny@skogstekniska.se
Telefon: 0271-12222
Erling Persson Instruktör Skogen E-post: erling@skogstekniska.se
Telefon: 070-3787017
Ola Linngård Instruktör Skogen / ADR E-post: ola@skogstekniska.se
Telefon: 070-3204777
Mats Malm Instruktör Skogen E-post: mats@skogstekniska.se
Telefon: 070-5268900
Bengt Thorildsson Instruktör Skogen E-post: info@skogstekniska.se
Telefon: 0271-12222
Thomas Hallstensson Ekonomilärare E-post: info@skogstekniska.se
Telefon: 0271-12222